بزرگترین مرجع آموزش ، مقاله و ایجاد فرصت شغلی مدیریت پروژه در ایران

هماهنگی در پروژه ها ، ایجاد تعادل

موفقیت در پروژه:ایجاد تعادل بین زمان،منابع،نتایج و اهداف مطلوب پیش بینی شده

با توجه به تعاریف ذکر شده در مطالب قبلی ، پروژه ی فرستادن فضانوردان به مریخ با افتتاح دفتر فروش جدید در یک شهرستان ویژگی های مشترک زیادی دارد.ممکن است پروژه ی فرستادن فضانوردان به مریخ به ظاهر با افتتاح یک دفتر فروش جدید بسیار تفاوت داشته باشداما چنانچه طرح اجرای هر دو را با دقت بررسی کنیم ، خواهیم دید که هردوی آنها معیارهای لازم برای پروژه بودن را دارا هستند.

هرم جهانی پروژه

هرم جهانی پروژه

زمان، منابع و نتایج هردو طرح از عوامل موثر در موفقیت آن ها می باشند.هردو طرح در صورتی موفق در نظر گرفته می شوند که پس از تکمیل و خاتمه ی طرح در اولین تکرار اهداف مورد نظر حاصل شده باشند.منابع مورد استفاده در هر دو از قبل پیش بینی و تخصیص داده می شوند.اهداف حاصله تنها با استفاده از این منابع حاصل می شوند و این اهداف انتظارات و توقعات افراد ذی نفع را برآورده می کنند.

حال که وارد بحث موفقیت پروژه شدیم، به معرفی پارامترهایی میپردازیم که برای موفقیت هر پروژه ای ضروری و حیاتی اند.

  • توافق بین تیم اجرایی پروژه و تمام عوامل ذی نفع آن بر سر اهداف پروژه

هر پروژه ای که اهداف آن به طور کامل مشخص و مورد قبول همه ی عوامل پروژه نباشد ، بدون شک به یک بحران تبدیل خواهد شد.هیچ پروژه ای را نمی توان موفق نامید مگر این که علاوه بر تامین معیارهای دیگر ، تمام عوامل ذی نفع آن هدفی مشترک داشته باشند. در این سایت به طور کامل با فرآیند تعیین هدف و ایجاد توافق بین کلیه ی عوامل پروژه آشنا می شوید.

  • حمایت کامل هیأت مدیره برای تأمین منابع و رفع موانع اداری رایجی که در هر پروژه ای وجود دارد.

بدون پشتیبانی هیأت مدیره هیچ مدیر پروژه ای قادر نخواهد بود با عتماد به نفس کامل تصمیمات و سیاست های لازم و گاه پر خطر را اتخاذ کند و به اجرا درآورد.بنابراین یک مدیر پروژه علاوه بر مدیریت تیم اجرایی خود باید در مدیریت رابطه ی خود با هیأت مدیره نیز موفق عمل نماید تا از حمایت و پشتیبانی آن ها برخوردار باشد.در ادامه با ما باشید تا راه های مناسب کسب حمایت و پشتیبانی مدیریت رده ی بالاتر را به شما آموزش دهیم.

  • ارتباط متقابل و مؤثر کلیه ی عوامل پروژه در تمام مراحل.

بی گمان بخش مهمی از تکنیک های مدیریت پروژه مربوط به روش های برقراری چنین ارتباطی است.در صورت عدم این ارتباط ، اعضای تیم و عوامل ذی نفع پروژه در همان آغاز کار برای تعیین اهداف پروژه با مشکلات زیادی مواجه خواهند شد.طرح پروژه از عوامل بسیار مهم در ایجاد رابطه ای سازنده بین کلیه ی عوامل پروژه می باشد.دا ادامه ، علاوه بر روش های مناسب طراحی پروژه ، تءثیر رابطه ی مؤثر بین عوامل پروژه را در اجرا و پیشبرد پروژه بررسی می کنیم.

هماهنگی در پروژه ها ، ایجاد تعادل

[QR size=”50×50″ link=”yes”][/QR]


دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Menu Title