بزرگترین مرجع آموزش ، مقاله و ایجاد فرصت شغلی مدیریت پروژه در ایران

تیم های مجازی (بخش اول)

 تیم های مجازی و مهارت های لازم برای مدیریت آنها، بخش ۱

امروزه بسیاری از شرکت‌ها، به دلیل مشکلات مالی مجبور شده‌اند اعضای تیمی را ‌که برروی یک پروژه کار می‌کنند از نقاط مختلف دنیا انتخاب کنند و اعضای تیم هم از طریق تلفن‌، پست الکترونیکی و کنفرانس ویدئویی به صورت مجازی با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و به این وسیله در زمان و هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌شود.
در حال حاضر تعداد تیم‌های مجازی جهانی در مقایسه با گذشته بیشتر شده و به سرعت در حال افزایش است. INSEAD مدرسه کسب و کار بین‌المللی با استقبال بی‌سابقه‌ای برای راه اندازی یک برنامه روبه‌رو شده است که به آموزش مهارت‌هایی برای رویارویی با چالش در زمینه مدیریت مدرن می‌پردازد. تحقیقات اخیر نشانگر این مطلب است که چنین مهارت‌هایی اغلب با اصول مدیریت گروه‌های متمرکز مغایرت دارد. در اینجا به چهار روش کاملا‌ متفاوت در زمینه مدیریت مجازی اشاره می‌کنیم.

 مدیریت متفاوت
در حالی که گروه‌های متمرکز اغلب از حضور مدیری به عنوان تسهیل‌کننده بهره می‌برند‌، مدیران گروه‌های مجازی دستورالعمل کاملا‌ مشخصی را در اختیار کارمندان قرار می‌دهند و تمام ابهامات را از روند کار برطرف می‌کنند.
تحقیقات انجام شده توسط «خوزه سانتوس» استاد دانشگاه INSEAD نشان می‌دهد، معمولا‌ افرادی که در تیم‌هایی با هماهنگی بسیار متمرکز فعالیت می‌کنند در تیم‌های غیرمتمرکز جهانی نیز عملکرد عالی دارند. زمانی که اعضای یک تیم در یک محل کار می‌کنند احتمالا‌ به دلیل تشابه وظایف کاری دو کارمند‌، تعاریف نامعینی از کار موجود است؛ اما کار در گروه‌های مجازی تعریف دیگری دارد. رسمی ‌کردن وظایف و مسوولیت‌ها به عهده مدیران است که به این منظور باید ابتدا از خود شروع کنند.


دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Menu Title