بزرگترین مرجع آموزش ، مقاله و ایجاد فرصت شغلی مدیریت پروژه در ایران

تفویض اختیار

 تفویض اختیار

تفویض اختیار به معنای واگذاری اختیار تصمیم گیری در مورد انجام کارها و وظایف مشخصی به یکی از اعضای تیم کاری خود و پاسخگو ساختن وی در رابطه با نتایج آن کارها و وظایف می باشد.
رهبری و مدیریت بدون تسلط بر مهارت تفویض اختیار امکان پذیر نمی باشد. هم در رهبری و هم در مدیریت شما کارها را از طریق دیگران انجام می دهید. بنابراین بسیار ضروری است که مسلط به دانش و مهارت تفویض اختیار باشید.
شاید در نگاه اول متوجه اهمیت و ارزش تفویض اختیار نباشید. اما در حقیقت با تفویض اختیار اثربخش شما می توانید به طرز قابل توجهی کمیت، کیفیت، اثربخشی و کارایی اقدامات و نتایج خود را افزایش دهید.
کار یک مدیر توسعه سیستم و ساختار در کارش است طوریکه با حداقل دخالت او کلیه کارها با حداکثر کیفیت انجام شود. یکی از اصلی ترین مهارت ها برای ساخت چنین سیستم های کاری، تفویض اختیار می باشد. چرا که خودتان همیشه برای مهم ترین کارها فرصت خواهید داشت و به این ترتیب شانس موفقیت خودتان، تیم تان و سازمان تان را بالا می برید.

سه دلیل عمده وجود دارد که باید وظایف را تفویض کنید:

اگر شما توانایی طراحی برنامه های جدید، توسعه ایده های جدید و یا هر فعالیت مهم و استراتژیک را دارید، پس بهتر است وقت خود را روی آنها بگذارید و اجازه دهید که کارهای دیگر را بقیه انجام دهند. با انجام همه کارها توسط خودتان از زمانتان بهترین استفاده را نخواهید کرد.

با درگیر کردن درست و موثر دیگران در کارها، شما به توسعه مهارت های و قابلیت های افراد دیگر کمک می کنید. این امر بدان معنا ست که اگر در دفعات دیگر پروژه های مشابه مطرح شود، شما با اطمینان بیشتری می توانید وظایف خود را تفویض کنید.

 با اینکار انگیزه و اعتماد اعضای تیم شما خیلی افزایش می یابد. آنها هم از اینکه مهارت هایشان توسعه می یابد خوشحال می شوند، هم از اینکه نقش مهم تری در ایجاد نتایج سازمان خواهند داشت رضایت بیشتری خواهند داشت و نهایتا از پاداش ها و مزایای احتمالی از جمله فرصت های رشد و ارتقا در آینده لذت بیشتری می برند.

 


دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Menu Title