بزرگترین مرجع آموزش ، مقاله و ایجاد فرصت شغلی مدیریت پروژه در ایران

اگر به چیزی اعتقاد دارید از انجامش نترسید

به نوشته برایان تریسی:

شجاعت دومین خصلت شخصیتی شایع بین رهبران واقعی است. دارا بودن تصویر ذهنی اولین آنهاست. برای رسیدن به موفقیت های بزرگ،باید در خودتان شجاعت به وجود بیاورید که ریسک کنید، که از حوزه ی آسایش تان بیرون بیایید و کارهایی را که تضمینی برای موفقیت ندارند امتحان کنید. در پژوهش های متعدد مشخص شده مدیران برتر آنهایی هستند که علی رغم احتمال همیشگی شکست، ناکامی و ناامیدی، باز هم حاضرند اقدام به کار تازه ای بکنند، با ایمان قدم بردارند و به دنبال چیزی بالاتر و بهتر بروند. این چیزی است که من در جوانی یاد گرفتم و زندگیم را تغییر داد: همه می ترسند. همه از خیلی چیزها می ترسند، ما از شکست می ترسیم، ما از نقد می ترسیم، ما از عده تصویب می ترسیم، ما از ورشکستی و از دست دادن می ترسیم، ما از شرمنده شدن یا مسخره شدن می ترسیم، ما از خیلی چیزها می ترسیم ولی اگر اجازه بدهیم ترس هایمان بر افکارمان غالب شوند، هیچ وقت کار ارزشمندی نخواهیم کرد.
گلن فورد، بازیگر معروف، گفته است: «اگر کاری که از آن می ترسی را انجام ندهی، پس کنترل زندگیت دست ترس است.» شجاع کسی نیست که نمی ترسد؛ شجاع کسی است که علی رغم ترس، عمل می کند. این کلمات فوق العاده را رالف والدو امرسن نوشته است: «اگر قرار است به موفقیت بزرگ برسید پس به این عادت کنید که در تمام عمر کارهایی که می ترسید را انجام بدهید». اگر کاری که می ترسید را انجام دهید، مرگ ترس قطعی است.
شجاعت در مدیریت به این معنی نیست که بدون چتر نجات از هواپیما پایین بپرید؛ به این معنی است که فکر کنید، برنامه بریزید، اطلاعات جمع آوری کنید و بفهمید که پیش رفتن در دل ناشناخته ها، معمولاً امن تر از دست به عصا راه رفتن در مسیرهای امتحان شده و مطمئن و با خدمات و محصولات دیروز است.
خبر خوب اینکه اگر متهورانه عمل کنید، نیروهای غیبی به کمک تان می آیند. این سؤال را هم بپرسید: «اگر می دانستید امکان ندارد شکست بخورید، چه چیز بزرگی را آرزو می کردید؟ اگر هیچ ترسی از هیچ نوع شکستی نداشتید چه هدف هایی برای خودتان می گذاشتید و چه کارهایی می کردید؟» جواب تان به این سؤال هر چه هست، آن را بنویسید، برنامه ریزی کنید و امروز شروع کنید به کار کردن روی آن.


دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Menu Title