بزرگترین مرجع آموزش ، مقاله و ایجاد فرصت شغلی مدیریت پروژه در ایران

راهکار مدیریت پروژه سازمانی مایکروسافت (EPM) چیست؟

مایکروسافت، اصطلاح Microsoft Project Portfolio Management (PPM)برای مجموعه ای از اجزا شامل Microsoft Project Professional 2013، Project Server 2013 و Project Web App 2013 که با عنوان EPM نیز شناخته می شود، بکار می برد. این اجزا با یکدیگر در شیرپوینت یکپارچه شده اند. این ترکیب یک راهکار مطمئن و متمرکز را برای پروژه هایی که در سطح سازمان هستند و مدیریت سبد پروژه ها فراهم می کند.
توجه داشته باشید تمامی قابلیتهای موجود بصورت انتخابی می باشد یعنی می توانید از خیلی از امکانات نرم افزار همزمان با رشد و بلوغ سازمانتان استفاده نمایید و شاید برای شما این سوال مطرح شود که راه اندازی قابلیت PPM برای چه سازمان هایی مناسب است؟

راهکار مدیریت پروژه سازمانی مایکروسافت (EPM) چیست؟

مدیریت سبد پروژه برای سازمان هایی مناسب است که همراستایی اجرای پروژه ها با اهداف استراتژیک و همچنین مدیریت و برنامه ریزی متمرکز میان پروژه های متعدد برای آن ها بسیار اهمیت دارد و مختص سازمان یا شرکت خاصی نیست و همه سازمان ها اعم از دولتی و خصوصی (بانکها، بیمه، بورس، شرکتهای پیمانکاری) می توانند از آن استفاده کنند.
هماهنگی هزینه با استراتژی ممکن است غیرممکن و تخیلی به نظر بیاید، اما سازمان ها می توانند با اتخاذ تکنیک های ساختار یافته ای همچون تعریف، اولویت بندی الزامات پروژه آن را به واقعیت نزدیک کنند. انتخاب یک فرایند ساختار یافته جهت انتخاب پورتفولیو می تواند سازمان ها را در انجام موارد زیر کمک کند:
•تعریف و برقراری ارتباط موثر بین استراتژی های سازمان (کسب و کار)
•اولویت بندی کردن استراتژی های کسب و کار
•اولویت بندی کردن پروژه های مشابه (رقیب) با ارزیابی آن ها براساس معیارهای مختلف
•شناسایی پورتفولیوی بهینه بر اساس نوسانات بودجه و محدودیت های پورتفولیو
•برقرای ارتباط موثر بین اجزای پروژه از جمله بودجه، منابع ، وابستگی ها و… جهت انجام مبادلات
•استفاده بهینه از منابع

[QR size=”50×50″ link=”yes”][/QR]


دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Menu Title