بزرگترین مرجع آموزش ، مقاله و ایجاد فرصت شغلی مدیریت پروژه در ایران

ارتقاء پتانسیل های مدیریتی خود در پروژه ها

انسان برای رسیدن به سطح بالایی از توان مدیریتی و پیدا کردن پتانسیل واقعی خود ابتدا باید بینشی صحیح از توانایی ها و استعدادهایش داشته باشد و سپس آنها را به فعلیت برساند.

ماری کوری، دانشمند مشهور لهستانی و برنده دو جایزه نوبل می گوید: «باید باور کنیم که هریک از ما استعداد انجام کاری را داریم و هر طور که شده باید آن استعداد را به مرحله بلوغ برسانیم.»

به فعل رساندن آن استعداد باید هدف مان شود و از همه نیروها و توانمندی هایمان برای این منظور بهره بگیریم. اهمیتی ندارد که به عنوان یک مدیر چقدر هوش و استعداد دارید؛ بلکه شرط رسیدن به موفقیت واقعی در مدیریت، این است که ویژگی ها و توانایی های لازم برای شکوفایی استعداد هایتان را بشناسید.

پانزده راهکار ساده برای ارتقاء  پتانسیل های مدیریتی خود در پروژه ها

در ادامه قصد داریم شما را با پانزده روش ساده ای آشنا کنیم که توان مدیریتی تان را در پروژه ها به میزان قابل توجهی افزایش خواهند داد.

۱- هدفمند باشید

هدف از زندگی این است که شخص مفیدی باشید، به خود افتخار کنید و بین آنچه که هستید و آنچه که می توانید بدست آورید، تفاوت ایجاد کنید. تعریف هدف های کمی در پروژه و تشریح SMART ای اهداف برای تیم و سایر ذینفعان بالاترین درجه اهمیت را در مدیریت پروژه دارد

۲- شخصیت خوبی داشته باشید

رهبری یک مجموعه، ترکیبی از سیاست و شخصیت را در خود دارد. مدیر پروژه در درجه اول رهبر پروژه است و بایستی خود در جلوی تیم حرکت کتد و از کاربست هرگونه روشهای رهبری برای تیم خود دریغ نورزد

۳- پر شور و نشاط باشید

انگیزه برای تحقق دیدگاه ها، دنبال نمودن ارزش ها و بالا بردن سطح استانداردهای زندگی مواردی هستند که از شور و نشاط افراد سرچشمه می گیرند نه جایگاه و موقعیت افراد.

۴- دانا باشید

شخص موفق کسی است که درک و فهمش زیاد باشد نه دارایی و سرمایه اش.

۵- انگیزه داشته باشید

خود را به منابع الهام بخش نزدیک نگه دارید و در عین حال سعی کنید از درون برای خود انگیزه ایجاد کنید.

۶- متوجه باشید

هنگامی که فردی از اعضای تیم پروژه در حال صحبت با شماست، حواستان را جمع کنید. تمام توجه خود را به او جلب کرده و از مشغول کردن خود با چیزهای دیگر خودداری کنید.

۷- زیرک باشید

سادگی و زودباوری دو سم مهلک برای هر فرد است. گاهی اوقات لازم است، زیرک و فرصت طلب باشید.

۸- هوش حسی داشته باشید

افرادی می توانند مدیریت کنند که آسیب دیده باشند؛ آنهایی می توانند به نکات مهم پی ببرند که درک خوبی دارند و آنهایی می توانند رهبری کنند که هوش حسی داشته باشند.

۹- جسور باشید

معمولاً جسورانه ترین کارها در زندگی همان هایی هستند که در نگاه اول نمی توان آنها را انجام داد. در برخورد با مشکلات کارگاه بایستی جسورانه به حل مشکلات بپردازید

۱۰- حاضر باشید

زندگی مانند یک جلسه است؛ آیا شما حاضر هستید؟ هیچ جیز جای حضور فیزیکی شما را در همه صحنه ها پر نمی کند

۱۱- معتبر باشید

اعتبار داشتن و قابل اعتماد بودن خصیصه ایست که به همخوانی قلب، سر و ذهن ارتباط پیدا می کند و در این صورت است که فرد به صورت مستمر تفکر، احساس و عملی یکسان دارد.

۱۲- پاسخگو باشید

۱۰ درصد از زندگی آن چیزی است که برای شما اتفاق می افتد اما ۹۰ درصد آن، به عکس العمل شما نسبت به اتفاقات بستگی دارد. به یاد داشته باشید که همواره حق انتخاب دارید.

۱۳- در حال یادگیری باشید

هیچگاه به بهانه اینکه همه چیز را بلدید، دست رد به فرصت هایی که چیزی از آنها یاد می گیرید، نزنید. سعی کنید در هر لحظه نکته ای تازه بیاموزید.

۱۴- قابل اعتماد باشید

به تعهداتی که داده اید، پایبند باشید. همواره به آنچه که گفته اید، عمل کنید.

۱۵- شنونده خوبی باشید

یکی از اساسی ترین احتیاجات انسان، نیاز به درک کردن و درک شدن از سوی دیگران است و بهترین روش برای شناخت دیگران، ساکت بودن و گوش دادن به حرف های آنهاست.

[QR size=”100×100″ link=”yes”][/QR]


دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Menu Title